Pozostałe kategorie

Wyprawa w góry osób schorowanych

Osoby starsze często mają większe doświadczenie od młodszych i źle jest, kiedy się je ignoruje. Wiele starszych osób, które kiedyś ciężko pracowały ma teraz uszkodzone torebki stawowe, co uniemożliwia im dalekie spacery. Często też na tą dolegliwość cierpią osoby, które kilka lat temu były wytrawnymi podróżnikami. Chodzili po górach, zna ją każdy szlak na pamięć i to, że nie było ich w domu przez miesiąc to rzecz normalna. Dziś, choć bardzo by chcieli, nie mogą już sobie pozwolić na taką przyjemność. Dlatego, jeśli wybieramy się na długą podróż w góry, która nie zaczyna się rano i nie kończy się wieczorem, warto wyposażyć się w kijki teleskopowe. Kijki te nie są czymś, co jest w górach potrzebne.

Wiadomo. Jest to rzecz bardzo przydatna do długich wędrówek, kiedy na plecach mamy spore obciążenie. Przede wszystkim stosowanie ich pozwala nam chronisz nasze stawy kolanowe i kręgosłup, ponieważ cześć obciążenia spada na ręce, a z nich na kijki. Zbudowane są one ze stopów aluminiowych, dzięki czemu są dość mocne i bardzo lekkie. Każdy taki kijek ma również regulowaną wysokość, którą każdy może dostosować do swojego wzrostu. Dzięki nim teraz stary wędrowiec jest w stanie znów wyruszyć na długą podróż. Pewnie nie będzie ona tak samo doskonała i długa, jak kiedyś, ale zawsze lepsze coś, niż nic. Kijki zrobią swoje, a kolana poczują się lepiej, przez co zawędrują z wędrowcem dalej, niż zrobiłby to bez wspomagaczy. Wybór kijków jest spory.

Jest bardzo dużo producentów. Warto więc jest wybrać odpowiedni sklep turystyczny i górski Kraków. Wiadomo, że im lepszy, tym droższy – różnią się głównie wytrzymałością. Obecnie firma Leki produkuje modele, które rozchodzą się najbardziej wśród wędrowców. Warto o tym pomyśleć, kiedy mamy w planach dłuższą wizytę na szlaku górskim. Nie ma nic gorsze od bolących kolan i niewiarygodnego bólu wydostającego się z kręgosłupa. To wszystko może spowodować, że nasza podróż będzie jednym wielkim koszmarem. Warto też pomyśleć o przyszłości. Nawet jeśli nie odczuwamy bólu, to warto używać kijków – nigdy nie wiadomo, kiedy przekroczymy nasz limit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *