Tynkowanie

Wykańczanie ścian gładzią wapienną

Do wykończenia wnętrz warto wybrać materiały, które nie zawierają szkodliwych substancji i produkowane są na bazie naturalnych komponentów. Gładź wapienna to specjalna masa przeznaczona do cienkowarstwowego wyrównywania otynkowanych już powierzchni. Dzięki jej zastosowaniu uzyskamy gładkie i aktywnie oddychające ściany.

Nasze zdrowie i samopoczucie, w mierze zależą od powietrza we wnętrzach, w których przebywamy. Jednak instalacja wentylacyjna odpowiadająca za odprowadzenia wilgoci z wnętrz i zapewnienie dopływu świeżego powietrza z zewnątrz, nie zawsze sprosta temu zadaniu.
Znaczenie ma też konstrukcja przegród, warstwa izolacyjna oraz zastosowane materiały budowlane. Utrzymanie odpowiedniej wilgotności i cyrkulacji powietrza umożliwiają produkty o naturalnych zdolnościach do dyfuzji pary wodnej takie jak gładź wapienna.

Zalety gładzi wapiennej

Jedynie gładź wapienna zastosowana do wyrównania otynkowanych powierzchni pozwoli uzyskać bardzo gładką powierzchnię ścian. Dzięki niej unikniemy także kłopotliwego szlifowania.
Można ją stosować również w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci tj. łazienka czy kuchnia. W tych wnętrzach dodatkowo będzie pełnić rolę ochronną przed grzybami i pleśnią.
Powłoka wykonana za pomocą gładzi wapiennej nadaje ścianom i sufitom wewnątrz budynków naturalnie biały kolor, przez co pomieszczenia stają się jaśniejsze. Może ona być stosowana zarówno na nowe, jak i remontowane już podłoża wapienne. Może być użyta również na tynki cementowe, cementowo-wapienne oraz beton, jednak w tym przypadku należy zachować odpowiednio długą przerwę technologiczną.
Dodatkową zaletą gładzi wapiennej jest łatwość stosowania. Gładź jest elastyczna, więc świetnie się układa pod łatą tynkarską na ścianie oraz suficie. Z łatwością obrabia się ją przy wyprowadzaniu płaszczyzn i nietrudno nadać jej pożądaną fakturę. Nie zawiera szkodliwych substancji i produkowana jest na bazie naturalnych komponentów przez co jest przyjazna dla środowiska i naszego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *