Pozostałe kategorie

Wybór łóżeczka dla dziecka

Jeżeli na świat ma przyjść nowy członek rodziny, należy przygotować bardzo wiele rzeczy. Jedną z nich jest odpowiednie łóżeczko, w którym maluch ma spać.

Jakie łóżeczko dla chłopca, a jakie dla dziewczynki.

Kołyski dla dzieci, łóżeczka oraz inne meble dziecięce, dostępne są w bardzo wielu miejscach. Ciekawe okazy znaleźć można na meble dla dzieci.

Łatwo zauważyć, ze oferta jest bardzo szeroka i zawiera niemało ciekawych modeli. Aktualnie meble dla dzieci robi się w bardzo specyficzny sposób i mnóstwo z nich wykonanych jest specjalnie tak, aby można było dobrać je do płci dziecka.

Jeżeli rodzice decydują się na wykonanie pokoju dziecięcego stosownie do płci, powinni wybrać też takie łóżeczko. Można znaleźć modele w kształcie samochodów lub zwierzątek, w kolorze niebieskim lub różowym. Wszystko po to, aby jak najlepiej pasowało do nowo narodzonego dzieciątka.

Czy kupowanie łóżeczka dopasowanego do płci dziecka jest dobrym pomysłem? Być może dla niektórych tak, jednak jeżeli rodzice myślą o kolejnym dziecku w przyszłości, być może lepszą opcją będzie wybór łóżeczka uniwersalnego na wypadek przyszłego braciszka lub siostrzyczki.

Zaplanuj miejsce dla łóżeczka.

Większość rodziców postanawia przez pierwsze miesiące trzymać dziecko przy sobie, dlatego ustawiają oni łóżeczko w sypialni. Jest to bardzo dobry pomysł, pozwala bowiem na szybkie zajęcie się maluchem, gdy rozbudzi się w nocy.

Kwestią sporną może być miejsce usytuowania takiego łóżeczka. Najczęściej ustawia się je przy stronie matki, która jako pierwsza może do niego dotrzeć i w razie potrzeby nakarmić piersią.
Jest to chyba najlepsze rozwiązanie, przynajmniej do czasu, gdy dziecko będzie piło mleko z piersi matki. Poem można łóżeczko przenieść w kąt pokoju lub nawet już do osobnego pomieszczenia..

Łóżeczko ładne, ale i solidne.

Kupując łóżeczko dla dziecka, trzeba pamiętać, aby wybierać meble dobrej jakości. Dziecko w nocy może być niespokojne, należy więc upewnić się, ze mebel ma wszelkie zabezpieczenia, chroniące malucha przed wypadnięciem na podłogę. Łóżeczko powinno być wysokie przynajmniej na tyle, aby nieco już większy niemowlę nie mogło z niego wyskoczyć. Trzeba bardzo dużą uwagę zwracać na to, jak zbudowane są meble dziecięce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *