Pozostałe kategorie

Twój wyjątkowy ogród

Zieleń, kwiaty i piękne zapachy to nie wszystko, co czyni Twój ogród wyjątkowym. Odpowiednio dobrane oświetlenie ogrodowe sprawi, że Twój zielony zakątek będzie subtelnie prezentował nie tylko bogactwo roślin, ale też intrygującą grę światła i cienia. Dzięki specjalnym iluminacjom ogród może zyskać zupełnie inne nocne oblicze. W dzień będzie eksponować naturalne piękno, a nocą wydobędzie zupełnie nowy wygląd poszczególnych roślin oraz stworzy prawdziwie romantyczną scenerię dla wieczornych spotkań.

Dobrze zaprojektowane oświetlenie ogrodowe pozwala na stworzenie wyjątkowego azylu, który wydobędzie z mroku przytulną oazę. Główną zaletą takich rozwiązań jest to, że pozwalają znacząco wydłużyć czas korzystania z Twojego ogrodu. Jest to niezwykle miłe latem, kiedy temperatura pozwala przesiadywać długo na zewnątrz. Lampy ogrodowe, żeby podkreślały nasz styl?

Tajemniczy zakątek
Niebagatelnym pomysłem na aranżację oświetlenia ogrodowego jest nadanie naszej zielonej oazie wyjątkowej i magicznej atmosfery. Decydując się na to rozwiązanie musimy pamiętać, że nie chodzi tu wyłącznie o praktyczny aspekt lamp, ale również o ich walory estetyczne. Wówczas alejki i drogi mogą zostać oświetlone przepięknymi kulami świetlnymi. Najlepiej wykorzystać takie lampy, które będą intrygować niecodzienną formą i barwą światła. W tej roli świetnie się sprawdzą barwne girlandy żarówek na długich przewodach, oplatających pnie drzew lub słupy altany. Z kolei na ogrodowych przyjęciach pięknie prezentują się naftowe lampki.

Minimalizm
Jest też nowoczesny styl oświetleniowy, w którym stawia się na wykorzystanie niecodziennego designu. W minimalistycznym ogrodzie najlepiej wygląda jedna barwa światła, najlepiej zimna. Nie należy też przesadzać z ilością lamp – mniej, znaczy więcej. Okazale prezentuje się kilka dużych prostopadłościennych lamp oraz proste, geometryczne kształty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *