Taśmy montażowe jako alternatywa dla wiertarki
Taśma montażowa umożliwia montowanie różnego typu przedmiotów bez konieczności użycia wiertarki czy młotka. W ten sposób nie tylko oszczędzasz czas, ale i możesz obniżyć koszty. Podpowiadamy, jak taśma montażowa działa w praktyce.
Wiertarka najczęściej towarzyszy nam w trakcie remontu i przy różnego rodzaju pracach naprawczych. Przygotowywanie otworów w płytkach ceramicznych lub bardzo twardych murach to bez wątpienia spore wyzwanie. Nieumiejętne używanie urządzenia może jednak spowodować poważne uszkodzeń powierzchni, a wówczas remont będzie się przedłużał. Idealną alternatywą dla wiercenia może okazać się korzystanie z taśm montażowych. Dzięki niej unikniesz niepożądanych brzydkich śladów po wiertarce i stworzysz oryginalne ozdoby, które pomogą nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter.
Kiedy stosować taśmy montażowe?
Na rynku dostępne są innowacyjne, dwustronne taśmy montażowe tesa®. To doskonałe rozwiązanie umożliwiające przytwierdzanie zarówno lżejszych tj. półki czy lustra, jak i cięższych przedmiotów wyposażenia, np. regałów. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii produkcji taśmy montażowe bardzo ułatwiają mocowanie wielu różnych elementów podczas remontu. Z powodzeniem można stosować je na podłożach takich, jak gładkie drewno, metal, szkło, gips, tworzywa sztuczne, płytki ceramiczne czy nawet kamień.
Odpowiedni dobór rodzaju taśmy
Taśmy montażowe w bezpieczny i prosty sposób umożliwiają wygodne przytwierdzanie przedmiotów bez konieczność wiercenia czy przybijania młotkiem. Istotną kwestią jest jednak odpowiedni dobór taśmy do podłoża i montowanych elementów. Niewłaściwy rodzaj użytego produktu może powodować jego rozwarstwianie się. I tak na przykład do mocowania przedmiotów na szkle najlepiej sprawdzi się przezroczysta taśma montażowa tesa® Powerbond. W pomieszczeniach podatnych na działanie wilgoci tj. łazienka doskonałym rozwiązaniem będzie z pewnością taśma tesa® do luster, bowiem jest odporna na wilgoć i działanie pary wodnej.