Aranżacja wnętrz

Szafy do przedpokoju

Większość z nas decyduje się na takie rozwiązanie jak szafa w pomieszczeniu jakim jest przedpokój. I nie da się ukryć, że jest to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie, bo w dużej, pojemnej szafie można rzeczywiście wiele zmieścić – włącznie z zimowymi butami i kurtkami, a także innymi sprzętami domowymi. Powstaje jednak zasadnicze pytanie jaką szafę wybrać, bo szafa szafie nie jest równa i warto o tym wiedzieć.

Popularne są szafy wnękowe, które robione są przykładowo na zamówienie. W takiej szafie często jej „plecy” stanowi po prostu ściana, na której szafa jest położona. Różne drążki i półki owej szafy najczęściej zaś przykręcane są do ściany. Oczywiście jak każde rozwiązanie, i to ma swoje plusy i minusy. Największym zaś minusem jest chyba to, że ciężko w takiej szafie zadbać o czystość – zwłaszcza jeśli nie jest ona idealnie zrobiona, przez szczeliny dostaje się kurz, ściana się brudzi, a takie zabrudzenia ciężko usunąć.

Jeśli obawiamy się o powyższy scenariusz to od razu lepiej zainwestować w pełną szafę, która będzie miała swoje oryginalne boki i wspomniane „plecy”, a także podłoże. Taką szafę o wiele łatwiej będziemy mogli utrzymać w czystości, bo nie będzie się w niej zbierać dużo kurzu – oczywiście o ile będzie ona porządnie, szczelnie zrobiona. Niemniej taka pełna szafa będzie bardzo stabilna i solidna. Rzecz jasna obejdzie się także bez jakiegokolwiek wiercenia i tym podobnych uciążliwych czynności. Jeśli jednak zamierzamy zakupić taką gotową szafę powinniśmy pamiętać o tym, aby była ona możliwie jak największa i najgłębsza, aby faktycznie sporo się w niej zmieściło. Jeśli dodatkowo chcemy optycznie powiększyć przedpokój to możemy wybrać szafę z lustrem. Szafa taka będzie też niewątpliwą ozdobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *