Pozostałe kategorie

Stosunki Międzynarodowe – kierunek dla ludzi ciekawych świata.

Trudno o ciekawszy i bardziej rozwijający kierunek studiów, niż stosunki międzynarodowe. Studia są niezwykle interesujące i dające wiele możliwości zatrudnienia, jednak niełatwe i wymagające sporego zaangażowania. Dlatego wybór tego kierunku powinien być dobrze przemyślany i na pewno nie może być przypadkowy. Studia dają szeroką wiedzę na temat zjawisk zachodzących we współczesnym świecie, zarówno politycznych, gospodarczych, jak i kulturowych. Często wybierane są, jako uzupełniający kierunek, poszerzający wiedzę zdobywaną na głównych kierunkach.

Czego możemy spodziewać się po studiach na kierunku stosunki międzynarodowe?

W trakcie studiów z pewnością nie ominie nas historia. W programie dominuje historia Polski, historia powszechna oraz historia stosunków międzynarodowych. To ogromna porcja wiedzy, ale stanowi ona podstawę zrozumienia współczesnych przemian. Ich geneza bardzo często tkwi w przeszłości. Ponieważ stosunki międzynarodowe należą do kierunków interdyscyplinarnych musimy przebrnąć przez takie przedmioty, jak matematyka, statystyka czy logika. To zmora wielu humanistów. Z kolei filozofia wymaga od nas sporo czytania. Wszystkie te przedmioty stanowią bazę.

Posiadając ją możemy zająć się przedmiotami kierunkowymi takimi, jak prawo, międzynarodowe stosunki kulturalne, międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz międzynarodowe stosunki polityczne. Mówiąc o stosunkach międzynarodowych, trudno nie wspomnieć o znajomości języków, na które kładzie się ogromny nacisk. Obowiązkowy jest angielski oraz drugi, wybrany język nowożytny.

Stosunki Międzynardowe na SAN w Krakowie

W Krakowie stosunki międzynarodowe można studiować zarówno na uczelniach publicznych, jak i niepublicznych. W tej drugiej kategorii zdecydowanie wygrywa Społeczna Akademia Nauk i jej Wydział Nauk Społecznych. Doskonały program studiów, wykwalifikowana kadra, szeroki wybór praktyk zagranicznych i współpraca międzynarodowa z innymi ośrodkami naukowymi to główne atuty krakowskiej uczelni. Stosunki międzynarodowe w Krakowie to doskonały wybór dla wszystkich, którzy chcą studiować ciekawy kierunek w inspirującym miejscu, dającym szansę ogólnego rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *