Dekoracje ścienne

Ściany dekoracyjne alternatywą dla tradycyjnej farby

Malowanie czy tapeta? A wystarczy odrobina fantazji, aby nasze ściany nie były nudne. W odświeżeniu smutnych wnętrz pomogą nam oryginalne materiały ścienne, które w ciekawy pomysł przełamią tradycyjne wykończenia.

Urok drewna

Drewniane materiały stanowią niezwykle przyjemne dekoracje ścienne, które nadają wnętrzu ciepły klimat i wyjątkowy charakter. Dodatkowo drewno jest bardzo elastycznym surowcem, można je wykorzystać zarówno w surowej, naturalnej formie, jak i malować na różne kolory czy lakierować. Inne oryginalne rozwiązania z motywem drewna to np. panele Wood Collection produkowane z wysokogatunkowego drewna czy fornirowane panele ścienne. Warto jednak pamiętać, że w miejscach podatnych na wilgoć takich jak łazienka czy kuchnia należy rozważnie dobierać materiał. Drewno użyte w takich pomieszczeniach powinno pochodzić z tropikalnych rejonów świata, gdzie rośnie w warunkach o podwyższonej wilgotności.

Beton w roli głównej

Dla zwoleników minimalistycznego stylu wykończenia wnętrz idelanym rozwiązaniem będzie beton architektoniczny. Jeżeli akurat jesteśmy w takcie budowy domu i mamy dostęp do najróżniejszych materiałów budowlanych betonowe okładziny otrzymamy poprzez ułożenie specjalnie przygotowanej mieszanki w szalunkach. Jeśli z kolei remontujemy nasze mieszkanie lub dom możemy użyć gotowych, prefabrykowanych płyt, które są przyklejane lub przykręcane do podłoża. Łatwiejszym do formowania niż płyty jest przygotowywany na bazie cementu lub żywicy beton barwiony. Materiał ten można stosować nawet na istniejących posadzkach i starych płytkach, nadaje się także na ściany pod prysznicem, umywalki i blaty. Powierzchnię jaką uzyskamy jest zależna od danego produktu i jego składu, może być przecierana lub jednolita.

A może kamień?

Kamień jest dekoracją ścienną o naturalnym charakterze, chropowatej, kanciastej fakturze i naczęściej ma formę płytek, które mogą być przyklejone do ścian i podłóg. Najlepiej sprawdza się na głównych, spełniających szczególną rolę ścianach wnętrz.

Ściany dekoracyjne ze skóry

Alternatywą dla drewna i kamienia są skórzane okładziny, które są miłe i ciepłe w dotyku, a ich naturalny charakter nadaje wnętrzu niepowtarzalny klimat. Poza dekoracją podłóg i ścian mogą posłużyć m.in. do wykończenia sufitów, barów, mebli czy obudowy kominków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *