Aranżacja ogrodów

Schody zewnętrzne z kostki brukowej

Schody zewnętrzne to wizytówka domu. Kostka brukowa wypada idealnie w takiej właśnie roli.

Kostka brukowa to alternatywa dla gresu oraz płytek klinkierowych. Jeśli do tego użyjemy kostki brukowej na schody, podjazd oraz na wyłożenie alejek, możemy liczyć na ciekawy efekt wizualny. Kostka jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów na schody zewnętrzne.

Jeśli planujemy schody z kostki brukowej, bardzo ważne jest podłoże, bowiem w przypadku tego materiału, podłoże musi być stabilne. Jeśli takie nie jest, wymaga wzmocnienia. Jeśli podłoże jest wyjątkowo słabe należy zrobić podbudowę z suchego betonu. Można użyć również zasypki cementowej, która nie tylko zagęści, ale i wzmocni grunt.

Przerwy między kostkami wypełnia się czystym piaskiem płukanym, który nie zawiera żadnych nasion, dzięki czemu nie pojawią się niechciane chwasty, czy też mech.

Układanie schodów z kostki nie jest trudne, wystarczy pamiętać o kilku szczegółach, m.in. o zwymiarowaniu stopni. Ważne jest również ustalenie odpowiednich spadków.

Schody z kostki brukowej są trwałe oraz funkcjonalne. Kostka jest bardzo odporna na działanie czynników atmosferycznych, zmian temperatury, pogody oraz jest łatwa w pielęgnacji. Dodatkowo nie poddaje się działaniu brudu, a zabrudzona łatwo się czyści.

Kostki mogą mieć różnorodną fakturę oraz barwę. Dlatego tak łatwo dobrać odpowiedni model do elewacji domu, aranżacji otoczenia, ogrodu. Do niedawna kostka pojawiała się raczej w aranżacji obiektów przemysłowych, ale dzięki tak dużemu wyborowi kształtów i kolorów, zdobywa również zwolenników wśród odbiorców prywatnych.

Lampy ogrodowe logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *