Aranżacja wnętrz

Przytulne dywany

Wiele osób ostatnimi czasy rezygnuje z takiego rozwiązania jak przytulne dywany. Taka tendencja związana z rezygnacją z dywanów podyktowana była głównie tym, że ogromne dywany położone na całej powierzchni pokoju są dość trudne w utrzymaniu czystości. W związku z tym nadal wiele osób rezygnuje z dywanów na rzecz przykładowo paneli, parkietu drewnianego czy wykładzin elastycznych, decydując się co najwyższej na bardzo małe dywaniki ozdobne.

Oczywiście nie da się ukryć, że „coś w tym jest”, ale z drugiej strony prawda jest taka, że „kondycja” naszego dywanu zależy przede wszystkim od nas samych, od tego jak o niego dbamy. I tak jeśli mamy małe dzieci w domu to w pokoju dziecięcym koniecznie powinien znaleźć się jakiś przytulny dywan, bo jak wiadomo dziecko właśnie na podłodze spędza najwięcej czasu, gdy się bawi klockami, a nawet maluje czy rysuje. Dzięki zaś grubemu, porządnemu dywanowi nie namarznie i nie przeziębi się. Tu jednak trzeba pamiętać o tym, że dywan taki trzeba odkurzać najlepiej codziennie, ale też często trzepać i prać, aby był jak najbardziej czysty. W przypadku prania dywanu lepiej zrezygnować z mocnych środków chemicznych, bo mogą one zaszkodzić naszym dzieciom, ale i dywan przez nie szybciej będzie zniszczony.

Dywan, choćby nieduży jest też doskonałym rozwiązaniem w przypadku takich pomieszczeń jak salon oraz nasza sypialnia. I nie chodzi tu wyłącznie o to, że miło będzie stąpać po ciepłym dywanie stopami, ale o to, że dywan jest wspaniałym „narzędziem” dekoracji domowych wnętrz. Bardzo dobrze sprawdzi się on w dużych wnętrzach, bo doda im wiele ciepła i staną się one o wiele bardziej przytulne. Dywan oczywiście powinien być właściwie dobrany do pozostałego wyposażenia wnętrza, aby pasował pod względem stylu, kolorystyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *