Pozostałe kategorie

Ponadczasowa Toyota Corolla

Wśród rozmaitych salonów samochodowych trafiają się czasami prawdziwe „perełki”. W jednym z popularnych salonów marki Toyota, znajdujących się w Słupsku, znalazł się ponadczasowy, wyjątkowy samochód. Chodzi oczywiście o kultową Toyotę Corollę, która pomimo swoich trzydziestu siedmiu lat, nadal nadawała się do jazdy.

Toyota Corolla zyskała uznanie wśród kierowców, ze względu na swoją bezawaryjność oraz niezbyt wysokie koszty eksploatacji. Ten wyjątkowy, japoński cud motoryzacji, obchodził niedawno swoje pięćdziesiąte urodziny. Do dnia dzisiejszego, ukazało się aż jedenaście generacji tego modelu. Ocenia się także, iż sprzedano ponad czterdzieści pięć milionów egzemplarzy tego klasycznego modelu. Egzemplarz obecny w Słupsku stanowi świetną wizytówkę, jak wiele kilometrów może przejechać, pomimo swojego wieku. Nie bez przyczyny więc, Toyota uzyskała w minionym roku po raz kolejny nagrodę za najlepiej sprzedające się auta na świecie. Samochód, który zadebiutował w połowie lat dziewięćdziesiątych, pomógł w zmotoryzowaniu japońskiej klasy średniej – ponadto, model ten stanowił preludium do poprawy kondycji finansowej Japończyków. O Toyocie Corolli zrobiło się jednak głośno na całym świecie, a nie tylko w Japonii. W 1974 roku, potwierdzono iż Corolla jest najlepiej sprzedającym się modelem danego roku, a gdy upłynęło kolejne dwadzieścia lat, mówiło się o niej jako o najchętniej kupowanym modelu na całym świecie.

W ciągu trzech lat (między 1979-82), Toyota wyprzedziła Golfa, stając się równocześnie najpopularniejszym autem, o czym wspomniano powyżej. Egzemplarz z 1981 roku, wyprodukowany w Polsce, to Corolla IV generacji został zakupiony przez państwa Anettę oraz Mariusza Staniuków ze Słupska. Prowadzą oni salon Toyoty od osiemnastu lat, a wspomniany wcześniej egzemplarz zakupiony został wśród łódzkich ogłoszeń. Powyższa historia wskazuje, jak piękne pamiątki motoryzacji można znaleźć w komisach.

W szczecińskim skupie aut autoskup-szczecin, wszyscy zainteresowani klienci, mają szansę odnalezienia ponadczasowych i ekonomicznych modeli. Gwarantowane są tam atrakcyjne ceny i profesjonalna obsługa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *