Pozostałe kategorie

Podróż poślubna na Sri Lankę

Właśnie wzięliście ślub? Jeśli tak, to na pewno jesteście szczęśliwi, ponieważ jest to bardzo wyjątkowy moment w życiu każdej z par. zwykle po ślubie zaczyna się normalne życie, praca itp. są jednak takie osoby, które na swoje wesele zarobiły i teraz z tego co uzyskali na uroczystości mogą poświęcić na podróż trochę finansów. Nazywane jest to najczęściej podróżą poślubna lub miodowym miesiącem. Jeśli marzycie o gorących krajach, to warto się zastanowić na jaki okres jechać, kiedy i na jak długo.

Piękno Sri Lanki – wypoczynek i zwiedzanie

Cudownym miejscem jest Sri Lanka. Jest to rajska wyspa. Znajdziemy na niej mnóstwo dzikiej przyrody, zielona dżunglę, wodospady, pola ryżowe, góry i tarasy, a przede wszystkim to co najbardziej umila pobyt czyli wesołych i przyjaźnie nastawionych mieszkańców wyspy. Są oni bardzo religijni. Będziemy mieli co tam zwiedzać, gdyż znajduje się na wyspie mnóstwo ruin, stupów, pomników oraz pamiątek ciekawej i wielowiekowej historii. Sri Lanka jest niezwykle ciekawym miejscem. Mamy do czynienia tam ze świątyniami buddyjskimi, Parkiem Narodowym Wilpattu z dużą ilością słoni. Natura jest tutaj piękna, a nawet dziewicza.
Jeśli lubisz się wylegiwać i odpoczywać, to czekają na ciebie rajskie plaże, ciepłe oceaniczne wody oraz mnóstwo słońca. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić kiedy warto lecieć na wczasy na Sri Lance. Z racji, że jest ona dość daleko od naszego kontynentu ma ona znacznie różniący się klimat od naszego. Dlatego, trzeba wiedzieć, kiedy występuje pora mokra, gdyż jest wtedy najwięcej deszczu i burz oraz kiedy jest pora sucha, czyli idealna na wypoczynek. Najczęściej do takich krajów jeździ się podczas naszej zimy czyli w miesiącach od grudnia do marca. Jednak każda cześć wyspy ma swój klimat. Tak wiec inna pogoda może być w różnych rejonach Sri Lanki. Co więcej, trzeba liczyć się z tym, że im wyższe położenie tym mniejsza temperatura. Jeśli więc będziesz poszukiwać hoteli i lotów rób to w miesiącach zimowych i wybierz taki rejon wyspy, gdzie upał i wilgotność powietrza będzie odpowiednia dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *