Pozostałe kategorie

Po czym poznać, że nasze dziecko ma niewygodne krzesło?

Nasze dzieci spędzają wiele godzin w pozycji siedzącej. Najpierw w szkolnych ławkach kiedy się uczą, potem na świetlicy czy podczas zajęć dodatkowych a na końcu w domu przy biurku odrabiając pracę domową. Oprócz tego, że powinniśmy zapewnić naszym dzieciom odpowiednią dawkę wysiłku fizycznego na co dzień, to powinniśmy też zadbać o to, by nasze dzieci miały wygodne krzesło przy biurku, na którym będą mogli odrabiać lekcję. Najważniejsze jest to, by dziecko odczuwało komfort i by było mu wygodnie.

Przyglądaj się jak dziecko siedzi

Prawidłowo powinno się siedzieć przy biurku w ten sposób, by stopy płasko opierały się na podłodze a kolana były ugięte pod kątem prostym. Natomiast oparcie powinno być dopasowane do kształtu pleców, czyli powinno być wygięte w literkę „S”. Plecy powinny całe opierać się o oparcie. Jeśli kupiliśmy naszemu dziecku nowe krzesło to powinniśmy odpowiednio je wyregulować. Potem dobrze jest obserwować czy krzesło jest dostosowane do wymiarów naszego dziecka. Po czym poznać, że dziecku jest niewygodnie? Na pewno jednym z sygnałów będzie wiercenie się i kręcenie. Dziecko musi mieć wygodne krzesło, jest to szczególnie ważne ponieważ jeszcze rośnie. Jeśli spędzamy wiele godzin siedząc na niewygodnym krześle zaczynamy miewać różnego rodzaju dolegliwości. Będziemy odczuwali bóle szyi, karku, bóle pleców. Siedząc na takim krześle trudno będzie nam się skupić.

Wybór odpowiedniego krzesła na pewno nie jest łatwy, trzeba przeanalizować wiele czynników, zastanowić się na jakie krzesło nas stać i wybrać możliwie jak najlepsze jakościowo. Tutaj przeczytamy więcej na ten temat: e-krzeslo.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *