Pozostałe kategorie

Pierwsza wizyta u ortodonty

Usługi dobrego ortodonty są w Polsce bardzo cenione, ponieważ wiele osób, nie tylko dzieci, ale i dorosłych, ma problemy z zębami, którym może zaradzić tylko doświadczony ortodonta.

Wizyta u ortodonty nie boli.

Dla dzieci i młodzieży termin ortodonta często kojarzy się z czymś w rodzaju groźniejszego dentysty. Bardzo często obawiają się wizyty w klinice ortodoncji i trzeba je tam przyprowadzać siłą. Aby uniknąć paniki, warto wytłumaczyć dziecku, jak ważne jest posiadanie ładnego uśmiechu w dorosłym życiu, a im szybciej podejmie się leczenie, tym będzie ono krótsze i mniej bolesne. Poza tym każdy ortodonta powinien mieć dobre podejście do dzieci, aby uspokoić je podczas wizyty.

Każda pierwsza wizyta polega raczej na sprawdzeniu uzębienia, zrobieniu odcisku szczęki oraz ogólnym ustaleniu działań, jakie trzeba podjąć. Nie przeprowadza się gwałtownych zabiegów od razu, są one poprzedzone szeregiem spotkań, które mają na celu ustalenie całego przebiegu leczenia.

Aparaty na zęby.

Aby poprawienie uzębienia było możliwe, najczęściej stosowane są aparaty na zęby, które można podzielić na ściągane lub stałe. Te pierwsze stosuje się głównie na noc, są one stosowane po to, aby wyprostować niewielkie skrzywienia i poprawić zgryz. Natomiast aparaty stałe montowane są zazwyczaj na dłuższy czas i wiążą się z częstszymi wizytami u ortodonty, który odpowiednio reguluje i poprawia mocowania. Zakładanie aparatów stałych jest również bardziej bolesne i często wiąże się z rezygnowaniem z niektórych posiłków, jednak leczenie tym sposobem jest szybsze i skuteczniejsze.

Ortodoncja Kraków każdego roku przyjmuje zarówno dzieci jak i osoby dorosłe, które chcą skorygować swoje zęby. Czasami kilka miesięcy leczenia i niewygód może skutkować pięknym uśmiechem przez całe życie, warto więc się na to zdecydować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *