Budowa i remonty

Oświetlenie LED w kuchni

Oświetlenie LED, ze względu na ekonomiczność, jak i ciekawy wygląd pojawia się w coraz większej ilości domów. Oświetlenie to jest ciekawym rozwiązaniem wizualnym i oświetleniem spełniającym określoną funkcję. Nie zastąpi jednak oświetlenia głównego, centralnego i o tym trzeba pamiętać podczas remontu, potem bowiem trudno dokonywać zmian.

Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie pod szafkami w kuchni pojedynczych pasków LED. Punkty umieszcza się w jednakowej od siebie odległości, dzięki czemu uzyskuje się ciekawy efekt, a sam strumień światła rozprasza się równomiernie na blat kuchenny.

Diody LED umieszczone nad blatem muszą być osłonięte kloszami lub też osłonkami, ponieważ ich brak spowoduje rozproszenie światła, a nawet w zetknięciu z blatem, oślepiający dla użytkowników blask.

Oświetlenie LED powinno być dobrane do danej kuchni, umeblowania, sprzętów. Dobrze rozplanowane oświetlenie powinno ułatwiać prace kuchenne, oświetlać miejsce robocze, kuchenkę, zlew.

Czasem wystarczy oświetlenie płynące z okapu, ale jednak oświetlenie LED daje więcej możliwości, zwłaszcza tzw. oświetlenie LED podszafkowe. Można zakupić cały panel podszafkowego oświetlenia lub też pojedyncze oprawy meblowe do montażu od spodu szafek. Wyposażone są one w halogeny lub właśnie żarówki LED.

Systemy tego typu mają swoje własne zasilanie, mogą być również samodzielnie włączane, zwłaszcza gdy zależy nam na niewielkim, nastrojowym oświetleniu.

Niektóre oświetlenia podszafkowe mają kształt półek, czy wieszaków na przybory kuchenne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *