Pozostałe kategorie

O rozjaśnianiu włosów słów kilka

Jasne włosy są marzeniem wielu kobiet. Profesjonalna pracownia fryzjerska jest w stanie je spełnić. Jednak zanim zdecydujemy się na koloryzację, powinnyśmy mieć świadomość, że rozjaśnianie włosów to bardzo inwazyjny zabieg chemiczny. Mocno ingeruje w strukturę włosów, dlatego powinien być wykonywany niezwykle delikatnie. Włosy po farbowaniu są osłabione i wysuszone. Stają się także matowe. Blond to odpowiedni kolor dla kobiet z jasną cerą oraz niebieskimi lub szarymi oczami. Oczywiście, wiele zależy od wybranego odcieniu. Profesjonalna koloryzacja może dać naprawdę naturalny efekt.

Jak wygląda rozjaśnianie włosów?

Warto wybierać odcień farby, który jest zbliżony do naszego naturalnego koloru włosów. Odrost nie będzie wówczas tak bardzo rzucał się w oczy. Sam zabieg polega na wypłukiwaniu pigmentu z włosów. Warto pamiętać o tym, aby przy ponownym farbowaniu nie farbować całych włosów, a zająć się jedynie odrostami. Zapobiegniemy w ten sposób zniszczeniu końcówek i zmiany ich koloru. Włosy nie powinny być farbowane częściej, niż raz na dwa miesiące. Jeżeli korzystamy z dobrego salonu i usług fachowcy, który idealnie dobrał odcień i zastosował farbę nieniszczącą włosów, możemy pokusić się nawet o rzadsze zabiegi. Farbowanie raz na trzy miesiące powinno w zupełności wystarczyć.

Jak pielęgnować rozjaśnione włosy?

Wysuszone i pozbawione blasku włosy nie wyglądają zbyt atrakcyjnie, a jest to naturalny efekt zabiegu rozjaśniania. Możemy jednak sprawić, że pasma po koloryzacji będą wyglądały zdrowo. Musimy przede wszystkim zainwestować w nawilżenie i wzmocnienie włosów. Po każdym myciu warto stosować odpowiednie preparaty odżywiające dedykowane włosom blond. To swego rodzaju bariera ochronna dla osłabionego włosa, która zabezpiecza kolor przed płowieniem. Kupując odżywki, zwróćmy szczególną uwagę na preparaty z witaminą E. Jej zadaniem jest blokowanie utleniania się włosów w kontakcie z powietrzem. Doskonałym pomysłem są także różnego rodzaju zabiegi regeneracyjne np. sauna na włosy z odpowiednimi maseczkami. Może zdarzyć się także, że pasma zaczną żółknąć. Właściwy odcień przywrócą im wówczas fioletowe płukanki i szampony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *