Tapety na ścianie

Narzędzia do tapetowania

Oprócz materiałów i odpowiednio przygotowanych powierzchni ważną rolę podczas wykonywania prac tapeciarskich pełnią również narzędzia. Odpowiedni ich dobór ułatwia i przyśpiesza tapetowanie. Dowiedz się, jakie niezbędne narzędzia skompletować przed rozpoczęciem prac.

Oczyszczyliśmy podłoże, a następnie je zagruntowaliśmy, rolki tapety odmierzyliśmy i nadaliśmy im odpowiednią długość, można więc przystąpić do tapetowania. Warto jednak, przed jego rozpoczęciem zgromadzić potrzebne narzędzia ułatwiające nam pracę.

Narzędzia i ich przeznaczenie

Ciężarek zawieszony na sznurku czyli pion umożliwi nam wyznaczenie linii, wzdłuż których będziemy przyklejać tapetę. Zorganizuj sobie również ściereczki i gąbki do usuwania nadmiaru kleju, który może wypłynąć poza krawędzie tapety.
Do przygotowywania kleju użyj plastikowego wiadra, najlepiej o pojemności 10-13 litrów.
Wałek sznurkowy przeznaczony jest do do gruntowania ściany i nanoszenia kleju na arkusze tapety przygotowane do przyklejenia na ścianę. Do tego wykorzystać można także wałki z tworzyw sztucznych lub z wełny owczej.
Pędzel przyda się do nanoszenia kleju na styki tapet i wszędzie tam, gdzie klej niedokładnie pokrył powierzchnię tapety.
Strzykawka świetnie sprawdzi się w sytuacji, kiedy na przyklejonej tapecie powstaną pęcherze powietrza. Wstrzykujemy wtedy klej pod tapetę w miejsca gdzie one powstały. Powietrze spod naklejonej tapety możemy usunąć również za pomocą szczotek przesuwając je od środka do krawędzi. Stosować możesz szczotki zarówno z włosiem naturalnym jak i sztucznym.
Dociskacz do tapet najlepiej wykorzystać do dociskania tapety wokół drzwi i okien. Z kolei w narożnikach ścian tapetę możemy dociskać za pomocą wałków stożkowych.

Dodatkowe przybory

Arkusze tapety do położenia na ścianę najwygodniej będzie przygotować na podłużnym blacie lub stole. Podczas tapetowania przyda się także drabina, zwłaszcza w przypadku kiedy chcemy dekorować również sufit. Do dociskania tapety na ścianie najlepiej użyć szczotki na długim kiju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *