Pozostałe kategorie

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego sprzętu do solarium?

Otwierając nowe solarium albo rozwijając dotychczasową działalność w tym zakresie stoimy przed nie lada dylematem. Zakup całkiem nowego sprzętu czy urządzeń używanych? Czasami odpowiedzią na to pytanie jest stan naszych finansów. Oczywiście, solaria nowe to ogromny wydatek. Możemy jednak z powodzeniem kupić łóżka albo kabiny stojące do solarium za rozsądną cenę z drugiej ręki. Na jakie aspekty warto wówczas zwracać uwagę?

Kluczową kwestią jest stan techniczny sprzętu. Nie warto kupować tańszych urządzeń w gorszym stanie, bo po jakimś czasie i tak będziemy musieli zainwestować środki w ich naprawę albo wymianę. Bardzo ważna jest moc urządzenia oraz jego funkcjonalność. W przypadku solariów używanych musimy brać pod uwagę także dostępność części zamiennych na rynku i odpowiednią sieć serwisową. W momencie awarii możemy liczyć na szybką naprawę oraz mniejsze przestoje w pracy, a co za tym idzie uniknięcie strat finansowych. Kolejnym ważnym aspektem jest wentylacja. Urządzenie solaryjne powinno być wyposażone w dwa otwory wentylacyjne.

Ogromnie ważne są względy bezpieczeństwa. Należy, zatem zwrócić uwagę na to, czy sprzęt posiada certyfikat o zgodności z normą wydawany przez producenta. Chodzi nie tylko o bezpieczeństwo klientów solarium. W razie kontroli Sanepidu, właściciel solarium na pewno zostanie zapytany o takie świadectwo. Decydujmy się na zakup używanego sprzętu jedynie u sprawdzonych dystrybutorów. Jednym z nich jest sklep oferujący zarówno same urządzenia, jak i lampy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *