Aranżacja ogrodów

Meble z wikliny

Wiklina oferuje duże możliwości, które w zasadzie ograniczone są tylko zamysłem twórczym rzemieślnika. naturalny kolor mebli wiklinowych to jasny brąz. W zależności od potrzeb mogą być malowane lub barwione.

Wiklina i meble z rattanu, chociaż przebojem wkroczyły na nasz rynek, nie oferują wysokiej trwałości. Są delikatne (zwłaszcza meble wykonane z wierzby) i słabo tolerują wilgoć, a także intensywne użytkowanie (np. przez dzieci).

Dlatego dobrze jest je chronić je przed deszczem i narażeniem na warunki atmosferyczne. Rattan jest zazwyczaj wstępnie pokryty wodoodporną farbą. Można go czyścić miękką, flanelą, a do usuwać kurz możemy za pomocą odkurzacza. To samo dotyczy malowanych mebli z wikliny.

Niepolakierowane rattanowe i wiklinowe czyste roztworem wody z cytryną (na 1 litr wody 4 łyżki soku z cytryny), chroniąc je w ten sposób przed nalotem. Obecnie można już kupić meble pokryte są żywicą lub polietylenem, który uodparnia je na częste zmiany temperatury i mrozy.

Władysław_Orkan-orkanówka,_meble

Rattanowe i wiklinowe należy trzymać z dala od źródeł ciepła (np. ognisko lub grill), ponieważ jeśli będą zbyt suche – stracą swoją elastyczność, i mogą pęknąć.

 

 
Lampy ogrodowe logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *