Aranżacja ogrodów

Meble Rattanowe

Meble Rattanowe, doskonale komponują się z zielonym drzewem i trawą, tworząc przytulny, ciepły klimat. Świetnie wyglądają w ogrodach, rustykalnych, w otoczeniu tradycyjnych, barwnych kwiatów. Meble te używane są w zależności od krajobrazu bardzo indywidualne. Meble rattanowe są głównie importowane z Indonezji, Malezji, Tajlandii i Nowej Zelandii. Są lekkie, elastyczne i wytrzymałe.

Projektanci chętnie łączą je z elementami ze szkła, drewna, metalu lub. Meble wiklinowe produkowane w Polsce mają podobne właściwości do rattanowych. Są one produkowane z różnych gatunków pędów wierzby.
Rattan można łatwo pomalować w różny sposób, ale można również kupić meble w naturalnych kolorach. Meble które wykonywane są z młodych pędów roślin mają jaśniejsze odcienie, a ze starszych – ciemniejsze (nawet zbliżone do czarnego).

Meble Rattanowe mogą być gięte w różne formy, robi się to używając temperatury. Poszczególne elementy mebli są skręcane razem i owijane specjalną wiązką.

Produkowane są też imitacje mebli ogrodowe z rattanu. Wyglądają prawie jak prawdziwe meble rattanowe dostępne są w podobnych w kolorach min. brązowy, czarny, biały, i naturalny drewniany. Są dużo bardziej trwałe – zamiast włókien rattanowych stosuje się włókna syntetyczne i nie wymagają takiej pieczołowitości w konserwacji.

 
Lampy ogrodowe logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *