Poradnik

Materiały do wykończenia ściany w kuchni

Jak wykończyć ściany w kuchni? Płytki ceramiczne, szkło, a może tworzywo sztuczne. Najważniejsze, żeby okładzina była łatwa w czyszczeniu, gładka i oczywiście piękna.

Tradycyjne płytki ceramiczne i farba są takie oczywiste, a naturalny kamień, szkło, tworzywo sztuczne? Wachlarz możliwości wyboru okładzin na ścianę jest bardzo szeroki. Warto jednak wziąć pod uwagę nie tylko aspekty estetyczne, ale też praktyczne konsekwencje czyli jak będziemy czyścić powierzchnię okładziny? Lepiej żeby była gładka.

Tworzywo sztuczne na ścianie w kuchni

Tworzywo sztuczne nazywane także konglomeratem to ciekawy sposób wykończenia ścian w kuchni. Ten rodzaj kamienia sztucznego najczęściej wykonywany jest z różnego rodzaju żywic syntetycznych. Konglomerat to wytrzymałe i oporne na działanie wysokich temperatur tworzywo, łatwo je utrzymać w czystości. Można je dostać w wielu kolorach zarówno intensywnych jak i, np. imitujących kamień naturalny.

Ściana kuchenna z kamienia

Kamień nad blatem w kuchni wygląda bardzo ładnie, będzie pasował zarówno do kuchni nowoczesnej jak i klasycznej i jest łatwy do utrzymania w czystości. Najlepiej do kuchni nadaje się granit, nie wchłania tłuszczu i jest odporny na działanie związków chemicznych, a dzięki gładkiej powierzchni łatwo się czyści. Trawertyn nadaje się dopiero po wypełnieniu masą kamienną najgłębszych i największych otworów i zaimpregnowaniu całej powierzchni. Można także pokusić się o marmur, ale także po odpowiednim zaimpregnowaniu.
Na rynku dostępne są kamienie w neutralnych kolorach, odcieniach beżów, szarości oraz czerni.

Szkło w kuchni

Coraz częściej stosowanym materiałem do wykończania wnętrz jest szkło. W kuchni najlepiej sprawdza się szkło hartowane, które jest odporne na uszkodzenia i zabrudzenia. W sprzedaży dostępne jest zarówno szkło przezroczyste, jak i barwione. Można je zamontować na każdej ścianie. Na rynku dostępne są również szklane płytki, które dają możliwość ułożenia na ścianie kolorowej mozaiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *