Aranżacja wnętrz

Karnisze w aranżacji wnętrz

Niezwykle ważnym elementem w naszych domowych wnętrzach są karnisze. Jeśli jeszcze nie zdajemy sobie z tego sprawy to na pewno już czas najwyższy na to. Pełnią one bowiem nie tylko i wyłącznie funkcję praktyczną polegającą na podtrzymywaniu firan i zasłon, ale również mogą przepięknie zdobić wnętrze i nadawać mu niezwykłego charakteru. Ważne jest jednak to jaki karnisz do jakiego wnętrza wybierzemy. Obecnie mamy bardzo duży wybór jeśli chodzi o wzory, kolory, ale również materiał z jakiego karnisze są wykonane. Najbardziej popularne i najłatwiej dostępne są karnisze plastikowe, drewniane i metalowe. Czym się one charakteryzują i jaki karnisz wybrać?

Jeśli chodzi o karnisze plastikowe to najlepiej w ogóle nie zwracać na nie uwagi. Są one może i tańsze od wszystkich innych, ale też niska cena idzie w parze z ich niską jakością, a poza tym w przypadku karnisza plastikowego nie ma mowy o jakiejkolwiek estetyce. Dyskusyjna jest również kwestia bezpieczeństwa jeśli chodzi o takie karnisze, bo plastik nawet najlepszej jakości nigdy nie będzie materiałem trwałym jak nawet gorszej jakości drewno czy metal.

I jeśli chodzi o następne karnisze – karnisze drewniane to choć są one bardzo piękne, gustowne i wytrzymałe, musimy dobrze zastanowić się nad ich wyborem. Prawda bowiem jest taka, że karnisze z drewna pasować będą jedynie do wnętrz bardziej tradycyjnych, gdzie generalnie jest przewaga prawdziwego drewna, przykładowo w postaci drewnianych mebli, parkietu. Nawet więc najpiękniejszy karnisz drewniany nie będzie się dobrze prezentował we wnętrzach bardzo nowoczesnych. Z kolei karnisze metalowe będą pasować doskonale do praktycznie każdego rodzaju wnętrza. Są bardzo modne i nowoczesne, mogą posiadać naprawdę ciekawe kształty, ozdoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *