Pozostałe kategorie

Jak zająć się transportem antyków?

Przeprowadzka sama w sobie jest nie lada wyzwaniem. Trzeba wszystko dobrze zorganizować, wybrać odpowiednią firmę transportową a i jeszcze dochodzą różne problemy, które trzeba rozwiązać na już. Może się zdarzyć, że oprócz przewozu standardowych mebli i łóżek, będziemy mieli do przewiezienia wartościowe antyki. Na przykład wiekowe meble czy pianino, które waży 300 kg.

Jak się za to zabrać

Na pewno pierwszą rzeczą jaką będziemy musieli zrobić będzie zmierzenie naszego antyku. Piękna szafa ludwikowska jest na przykład wysoka na 210 cm., szeroka na 236 cm., i głęboka na 69 cm, a do tego ważny niemało. Jeśli już zmierzymy dokładnie nasz mebel powinniśmy przystąpić do jego przygotowania i odpowiedniego zabezpieczenia. Dobrym rozwiązaniem jest folia bąbelkowa ale do zabezpieczenia można też zastosować na przykład koc. Być może będziemy musieli przygotować do transportu rampy i podkładki, ale jeśli korzystamy z usługi firmy transportowej to na pewno będzie ona posiadała takie rzeczy. Musimy też uwzględnić odpowiednią ilość osób przy tym przedsięwzięciu. Trzy osoby mogą nie wystarczyć, być może będziemy musieli zatrudnić więcej osób. Dobrze jest też ocenić trasę od mieszkania aż do samochodu. Zastanowić się czy mebel będzie transportowany np. poprzez klatkę schodową. Najlepiej skorzystać z pomocy fachowców i zamówić firmę transportową.

transport i przeprowadzki– gdzie znaleźć dobrą firmę transportową?

Jak znaleźć dobrą firmę transportową? Najlepiej na początku popytać wśród naszych znajomych, być może ktoś z nich korzystał z tego typu usługi i będzie nam w stanie pomóc. Jeśli nie to możemy poszukać w Internecie. Możemy bazować na opiniach innych internautów, albo po prostu zadzwonić i poprosić o wycenę takiej usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *