Pozostałe kategorie

Jak wybrać kinkiety na korytarz?

Prawidłowo rozmieszczone lampy ścienne w korytarzu lub w przedpokoju pozwalają wizualnie powiększyć nawet najmniejsze pomieszczenie. Pamiętajmy o tym, że sztuczne oświetlenie może przekształcić każde wnętrze. Dlatego wybór opraw oświetleniowych należy traktować bardzo poważnie. Zwłaszcza, jeśli mówimy o korytarzu, gdzie nie ma naturalnych źródeł światła. Oprócz głównego oświetlenia sufitowego, lampy ścienne, nazywane kinkietami są w takim pomieszczeniu niezbędne.

Jakie rodzaje kinkietów pasują na korytarz?

Na korytarzach najczęściej montuje się reflektory sufitowe, plafony oraz kinkiety. Oprawy ścienne mogą stanowić fantastyczne uzupełnienie pomieszczenia. Muszą jednak korespondować ze stylem wnętrza. Na szczęście, sklepy oferują nam dziś różnorodne oprawy ścienne pasujące do rozmaitych aranżacji. Miłośnicy retro polubią z pewnością lampy w formie świeczników. Przykładem są kinkiety z kolekcji Atut Black firmy Aldex oferowane w hurtowni internetowej mateomarket.pl. Wyglądają niezwykle stylowo i przykuwają wzrok. Kinkiety z tradycyjnymi abażurami będą pasowały do klasycznych wnętrz. Kinkiety z kolorowego szkła, o ciekawych geometrycznych formach, idealnie wpiszą się w styl nowoczesny.

Rola kinkietów

Lampy ścienne są używane razem z głównym światłem w prawie każdym wnętrzu. Zwłaszcza, jeśli pomieszczenie jest zamknięte i nie ma otworów okiennych. Kinkiety spełniają dwie główne funkcje. Po pierwsze doskonale uzupełniają aranżację wnętrza. Po drugie zaś są źródłem światła w newralgicznych punktach pomieszczenia, zwiększając jego funkcjonalność. W przedpokoju lub na korytarzu najchętniej wydzielaną strefą jest lustro i jego otoczenie. Kinkiety mogą doświetlać tę strefę okazując się niezwykle przydatne podczas przygotowań do wyjścia. Idealną opcją do oświetlania lustra jest kinkiet składający się z kilku oddzielnych reflektorów, które są umieszczone na jednej listwie. Taką lampę najlepiej zamontować przy górnej krawędzi lustra, aby zapewnić wystarczającą ilość światła. Innym rozwiązaniem jest rozmieszczenie dwóch identycznych kinkietów po obu stronach lustra. Takie lampy dostarczają potrzebnego światła, a jednocześnie tworzą atrakcyjną kompozycję wnętrza.

Źródło:
http://www.aldex.com.pl/index.php?route=product/category&path=57_83
https://mateomarket.pl/kinkiety,c776.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *