Pozostałe kategorie

Jak sprawić by ogród nabrał uroku nocą?

Jeśli masz duży ogród a w nim altankę, murowanego grilla, miejsce na ognisko, fontannę czy oczko wodne to można pomyśleć o odpowiednim oświetleniu naszej małej architektury. Jeśli często urządzamy na terenie naszej posesji spotkania towarzyskie, można tak dobrać oświetlenie, że będzie ono stwarzać niepowtarzalny, magiczny klimat.

Świece i lampiony

Zanim zabierzemy się za dekorowanie naszego ogrodu lampionami to warto przemyśleć ich położenie. Trzeba się zastanowić ile chcemy utworzyć punktów świetlnych i czy nie będą ze sobą kolidowały, zbadać czy oświetlenie ma odpowiednie natężenie, by nie raziło po oczach, ale dostatecznie oświetlało otoczenie. Możemy podkreślić oświetleniem murek czy pergole. Jeśli chcemy oświetlić oczko wodne to musimy trzymać się jednej zasady. Jakiej? Jeśli woda stoi w miejscu to podświetlamy ją od spodu lampami zamontowanymi na dnie tego oczka wodnego natomiast fontannę podświetlamy już od góry, wówczas uzyskujemy piękny efekt migocącej wody. Jeśli niedaleko naszej altanki znajduje się drzewo o ciekawej formie możemy zawiesić na nim lampki, które przypominają te, którymi ubieramy choinkę. Możemy też udekorować je lampionami, a jeśli mamy oczko wodne lub basen, świetnie sprawdzą się świece pływające po wodnej tafli.

Dzięki dobrze dobranemu oświetleniu każde letnie przyjęcie odbędzie się z nutką tajemniczości. Iluminacje świetlne stworzą niesamowicie romantyczną atmosferę, dodając do tego ulubioną muzykę możemy sobie stworzyć raj na ziemi. Jak jeszcze możemy ozdobić swój ogród? Jakie lampy najlepiej wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *