Pozostałe kategorie

Jak przeglądać portfolio fotografa ślubnego?

Fotografie to znaczący element naszych ślubnych wspomnień. Dzięki nim natychmiast przenosimy się z powrotem do tego wyjątkowego momentu, kiedy wyznaliśmy sobie miłość przed najbliższymi. Jeśli więc marzy nam się uwiecznienie naszych zaślubin w wyjątkowy sposób, to musimy zacząć od wyboru właściwego fotografa ślubnego. Zazwyczaj w ramach selekcji oglądamy portfolio, jednak na co zwracać uwagę, żeby być zadowolonym z wyboru?

Po pierwsze fotograf ślubny powinien być profesjonalistą posiadającym doświadczenie i odpowiednie umiejętności. Powinien on być w stanie zarejestrować atmosferę ślubu, miejsc i osób, które dzieliły ten dzień z wami. Wybierając fotografa, musimy pamiętać, że zdjęcia, jakie wykona, będzie można obejrzeć dopiero po ceremonii. Dlatego dla większości z nas głównym czynnikiem decydującym jest portfolio, które daje nam pojęcie o estetyce studia fotograficznego.

Czy styl jest spójny?

Estetyka to kwestia indywidualnego gustu, co oznacza, że część z nas woli naturalne zdjęcia, inni z charakterystyczną obróbką. Są jednak rzeczy, którymi każde profesjonalne portfolio musi się charakteryzować. Po pierwsze musi być ono spójne z charakterem i poziomem wykonania fotografii. Jeśli widzicie, że w galerii danego fotografa są na przemian piękne zdjęcia dobrej jakości oraz krzywe, niedoświetlone odbitki jak z telefonu, to najprawdopodobniej macie do czynienia z oszustem, zwłaszcza gdy w parze idzie zadziwiająco niska cena.

Co należy obejrzeć?

Warto przejrzeć fotografie nie tylko pod kątem estetyki. Zwróćmy uwagę na klimat i oryginalność fotografii. Piękny i wyjątkowy plener ślubny, przekazujący romantyzm chwili, oto czego szukacie. Warto też zweryfikować pełne materiały. Łatwo zrobić jest kilka dobrych zdjęć, jednak kunszt fotografa można ocenić przez pryzmat obejrzenia pełnych materiałów, które otrzymali klienci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *