Pozostałe kategorie

Jak oszukują sprzedawcy aut?

Przymierzasz się do kupna samochodu. Jesteś podekscytowany tym, że lada chwila wsiądziesz do nowego auta. Towarzyszą Ci różne emocje. Z jednej strony radość z drugiej strony jednak niepewność- czy sprzedawca auta okaże się być uczciwym człowiekiem. Na pewno są uczciwi sprzedawcy aut, ale lepiej na to nie liczyć. Na jakie kłamstwa możemy trafić, kupując auto?

Klimatyzacja do nabicia i usterki, które nie są winą sprzedającego a po prostu… danego modelu

Tak… W czasie prezentowania auta sprzedający celowo mija się z prawdą, albo mówi nam o danej rzeczy w czasie przeszłym, że DZIAŁAŁA! No właśnie… Poza tym kupując auto zimowa porą trudno jest sprawdzić działanie klimatyzacji. Zdarza się, że usterka nie jest winą sprzedającego tylko wadą danego modelu. Jednak nie jesteśmy o tym informowani. Z reguły takie informacje są zatajane przez klientami. Niektórzy powołują się na mityczne wytrzymałości niektórych marek, może się zdarzyć, że Audi, Mercedes czy BMW od razu zostanie nam przedstawiony jako auto, które na dzień dobry jest już lepsze on wszystkich innych aut.

Cena wpisana na umowie a ta, którą rzeczywiście zapłaciłeś

Jeśli sami kupujemy auto, najpewniej padniemy łupem dla sprzedającego. Może się zdarzyć, że kupimy wadliwe auto a o wadzie dowiemy się dopiero wtedy, kiedy dojedziemy do domu. Na dodatek jeśli na umowie jest wpisana inna suma np. 20 tysięcy złotych zamiast 29 tysięcy złotych, które rzeczywiście zapłaciłeś to masz duży problem… Dlatego najlepiej zdać się na fachowców w swojej dziedzinie i wynająć firmę, która zajmuje się sprawdzaniem auta pod kątem sprawności. Specjalista, którego znajdziemy tutaj: http://mobilekspert.pl sprawdzi historię pojazdu i inne ważne elementy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *