Płytki na podłodze

Imitacja drewna na płytkach

Przytulność drewnianej podłogi i funkcjonalność płytek ceramicznych w jednym? Takie oryginalne połączenie otrzymujemy dzięki płytkom ceramicznym imitującym naturalne drzewo.

Płytki ceramiczne są świetnym i popularnym materiałem wykończeniowym. Charakteryzują się trwałością, odpornością na ścieranie, zginanie, wilgoć, wysoką temperaturę i są łatwe w konserwacji. Ze względu na te cechy nadają się do wszystkich pomieszczeń domowych, nawet tych najbardziej wilgotnych tj. kuchnia i łazienka czy narażonych na duże obciążenia. Niestety, mają dość surowy wygląd. Położone na podłodze w salonie mogą nadawać mu chłodny klimat. Z tego powodu zaczęto produkować płytki, które imitują naturalne przytulne drzewo.
Drewniany efekt na płytkach
Ceramika imitująca drewno położona we wnętrzach może być alternatywą dla parkietów, paneli i desek. Oprócz walorów estetycznych, takie płytki są trwałe, odporne na zarysowania i uszkodzenia, nie wymagają praktycznie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych.
W swoich ofertach tego rodzaju płytki posiada wiele znanych marek tj. Opoczno, Cersanit, Paradyż czy Tubądzin. Wykonywane są one za pomocą cyfrowej techniki nadruku wysokiej jakości, dzięki której struktura ceramiki zachowuje charakterystyczne dla drewna naturalne krzywizny i słoje. Tak jak w przypadku naturalnego drzewa wzory na płytkach nieznacznie się różnią, więc idealnie zbliżone są do imitowanego materiału. Wiarygodności dodaje im też właściwie dobrany format kojarzący się z kopiowanym drzewem. W sklepach znajdziemy imitacje mozaiki parkietowej, desek, np. dębowych, a nawet odwzorowania egzotycznych gatunków drewna, np. heban, wenge. Szeroka jest również gama kolorystyczna, można spotkać odcienie naturalne, miodowe, złociste, czerwone, ale i brązy, szarości oraz czerń.
Ceny płytek imitujących drzewo są różne i zaczynają się od ok. 50 zł/m2, ale mogą kosztować i sporo ponad 100 zł/m2. Niezależnie od ceny mamy jednak pewność, że są to płytki oryginalne, ponadczasowe i na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *