Poradnik

Dekoracyjne malowanie ścian w pasy

Kolorowe pasy na ścianie to ciekawy motyw dekoracyjny. Za ich pomocą możesz całkiem odmienić swoje wnętrza. Pomagają również optycznie skorygować przestrzeń.

Kolorowe pasy na ścianie wyglądają interesująco, niebanalnie, mogą poprawić proporcje wnętrza, sprawią, że zbyt niski pokój wyda się wyższy, a wąski szerszy. Decydując się na dekorację ścian w postaci pasów możemy wybierać pasy pionowe, poziome, tworzące geometryczne i przestrzenne wzory, a także w odcieniu jednego koloru lub kolorowe.

Gdzie sprawdzają się pasy?

Kolorowe pasy na ścianie to pomysł dla osób, którym znudziły się jednolite powierzchnie ścian w stonowanych barwach. Ich dekoracyjne pomalowanie sprawi, że pokój nabierze energii, wystrój stanie się bardziej ekspresyjny i dynamiczny. Efekt może być zaskakujący zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na kontrastowe zestawienie kolorów. Pasy to dobry pomysł, by zaakcentować jedną ścianę w pokoju. Pamiętajmy jednak, że w nadmiarze mogą przytłaczać.

Optyczne sztuczki pasów

Niezależnie od tego, jakie kolory wybierzesz, warto wiedzieć, że dekoracyjne pomalowanie ściany w pasy umożliwi skorygowanie proporcji malowanego pomieszczenia. Pionowe i niezbyt grube pasy na ścianie mogą optycznie podwyższyć wnętrze. Jeżeli mamy jakieś wąskie pomieszczenie w domu tj. korytarz łatwo jest poprawić wizualnie jego proporcje za pomocą poziomych wzorów. Sprawią one, iż wnętrze wyda nam się szersze i niższe. Dodatkowo poziome dekoracje sprzyjają relaksowi, zapraszają do odpoczynku, dobrze jest je więc stosować również w takich pomieszczeniach jak sypialnie, pokoje dziecięce, łazienki.
Ważną kwestią jest także decyzja, jakiej szerokości wybierzemy pasy do danego wnętrza, a może zdecydujemy się na wersję mieszaną czyli umieszczenie na przemian cienkich i szerokich pasów na ścianie. Położenie i kolory pasów należy najpierw dobrze przeanalizować, aby rezultat po malowaniu ściany był dla nas satysfakcjonujący. Zatem uruchom swoją kreatywność, weź wałek i do malowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *