Aranżacja wnętrz

Czym się kierować podczas doboru dekoracji okien

Wiele osób zapomina o tym jak bardzo ważnym elementem naszego domu czy mieszkania są okna. A szkoda, bo od nich bardzo wiele zależy. Nie tylko nasza prywatność, ale również to jak dane wnętrze będzie się prezentowało w całości. Podczas wyboru określonych dekoracji okiennych musimy pamiętać o kilku ważnych sprawach. Po pierwsze należy dać sobie sprawę z tego w jakim pomieszczeniu chcemy ozdobić okno. Inaczej bowiem będzie w przypadku kuchni, a inaczej jeśli chodzi o naszą sypialnię.

Ważne jest również to, jaką wielkość ma dane wnętrze, jaki ma ono dostęp do światła dziennego, jak jest ogólnie urządzone (wyposażenie, kolorystyka). I tak jeżeli pomieszczenie jest małe a do tego niestety nie ma zbyt dużego dostępu do światła słonecznego to koniecznie musimy zrezygnować z długich, grubych zasłon i firan. W tym wypadku o wiele lepiej sprawdzi się delikatna, zwiewna i najlepiej jasna firanka przykładowo z tiulu, organzy czy organtyny, która będzie przepuszczać światło i optycznie powiększać pokój. Pamiętać należy także o tym, aby w przypadku małych, ciemnych pomieszczeń nie zasłaniać dodatkowo okien kwiatami w donicach i wszelkimi innymi ozdobami typu przywieszki na okno i tym podobne.

Ciężkie kotary i firany, jeśli takie lubimy na pewno sprawdzą się wyłącznie we wnętrzach bardzo przestronnych i mocno nasłonecznionych. Wówczas będą zatrzymywać światło, aby pokój zbytnio się nie nagrzewał. Jeżeli natomiast wolimy zrezygnować z zasłon całkowicie to możemy zdecydować się przykładowo na rolety czy żaluzje – i to nie koniecznie poziome, ale bardzo nowoczesne pionowe, wtedy też będziemy mogli nawet zrezygnować z firan. Naturalnie ostateczny kształt naszych okien zależy od nas, ale warto podejść poważnie do tematu, aby było miło i przyjemnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *