Pozostałe kategorie

Braki w uzębieniu to nie koniec świata

Braki w uzębieniu to nie koniec świata

W życiu różnie bywa i czasami zdarza się, że coś nie wychodzi nawet, gdy bardzo się staramy. Dotyczy to przeróżnych kwestii, także zdrowia. Pomimo chęci i starannego dbania o zdrowie i higienę jamy ustnej zdarza się, że niektóre osoby tracą zęby. Jednak to jeszcze nie tragedia, szczególnie w czasach zaawansowanych usług stomatologicznych.

Przyczyny utraty zębów

Powodów utraty zębów może być wiele. Jeżeli nieodpowiednio dbamy lub w ogóle nie dbamy o stan zębów i jamy ustnej to podstawą do ubytków zębowych mogą być choroby. W wyniku próchnicy, paradontozy, stanów zapalnych może dojść do utraty zębów, szczególnie w przypadkach ignorowania problemów. Innym powodem mogą być wydarzenia losowe, które doprowadzą do utraty zębów w sposób mechaniczny poprzez upadek, uderzenie, itp.

Jak sobie poradzić z brakami w uzębieniu?

Utracone zęby można odzyskać, dzięki profesjonalnym zabiegom w gabinetach stomatologicznych i chirurgicznych. Nie ma przy tym znaczenia w jaki sposób doszło do utraty. Kliniki, jak drbaron.pl, oferują różne sposoby na uzupełnienie braków w uzębieniu w zależności od kosztów oraz rozległości problemu. Przykładowo w opolskiej klinice Dr. Baron oferowane są mosty, ruchome uzupełnienia oraz implanty. Zależy też, czy chcemy mieć uzupełnienia na stałe czy z możliwością wyjęcia.

Konsekwencje problemu

Warto uzupełnić braki uzębienia, jak najszybciej. Najczęściej jest to początek choroby okluzyjnej, co oznacza, że wolna przestrzeń zostanie zajęta przez pozostałe zęby przesuwające się w jej kierunku. To spowoduje nieprawidłowe ułożenie w linii zębów, kłopoty ze zgryzem czy krzywe uzębienie. Przesuwające i wysuwające się zęby z kości będą powiększającym się i nieestetycznym problemem, który może eskalować do momentu utraty wszystkich zębów.

Utrata zębów to nic przyjemnego, gdyż łączy się z bólem i problemami. W dodatku luki w uzębieniu są niezbyt estetyczne. Jednak można temu łato zapobiec, nawet po pojawieniu się problemu – poprzez uzupełnienie braków w klinikach stomatologicznych. Minusem jest, że najczęściej wiąże się to z dużymi kosztami finansowymi, gdyż należy uwzględnić koszt uzupełnienia, prześwietlenia, odcisku szczęki i innych elementów. To złożony proces, ale warto go wykonać, by uniknąć późniejszych powikłań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *