Pozostałe kategorie

Bezpieczeństwo narodowe, czyli kierunek prestiżowy.

Zastanawialiście się kiedykolwiek nad możliwością pracy w policji, służbach zbrojnych, straży pożarnej czy wydziałach bezpieczeństwa administracji rządowej i samorządowej? Kierunek bezpieczeństwo narodowe otworzy wam drogę do kariery we wszystkich służbach i organizacjach związanych z bezpieczeństwem. Zawody te cieszą się społecznym szacunkiem, wiążą się także z pewnymi przywilejami i niewątpliwie są szansą na dobre zarobki. Bezpieczeństwo narodowe możecie studiować zarówno na uczelniach państwowych, jak i prywatnych. Wśród szkół niepublicznych ogromną popularnością cieszy się Społeczna Akademia Nauk i jej Wydział Nauk Stosowanych mający swoją siedzibę w Krakowie.

Jak wyglądają studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe?

Kierunek bezpieczeństwo narodowe od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Studia charakteryzuje interdyscyplinarny charakter i wielowymiarowe przygotowanie do pracy zawodowej związanej z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Dzięki nim możecie poszerzyć zarówno wiedzę teoretyczną, umiejętności praktyczne, jak i kompetencje. W ramach studiów poruszane są rozmaite zagadnienia związane z funkcjonowaniem systemu bezpieczeństwa narodowego. Specjalizacje skoncentrowane są na wybranym aspekcie bezpieczeństwa. Obejmują następujące, szerokie bloki tematyczne: bezpieczeństwo narodowe państwa, zarządzanie kryzysowe i ratownictwo, bezpieczeństwo militarne i obrona narodowa. Studenci mogą je wybrać kierując się własnymi zainteresowaniami i predyspozycjami.

Czy warto studiować na SAN w Krakowie?

Z pewnością warto wybrać ten kierunek studiów na Społecznej Akademii Nauk w Krakowie, ponieważ kadra dydaktyczna jest tutaj naprawdę imponująca. Tworzą ją specjaliści z dziedziny bezpieczeństwa oraz praktycy np. pracownicy wojska, policji, administracji publicznej i innych instytucji związanych z bezpieczeństwem. Absolwenci kierunku są poszukiwani na rynku pracy, gdyż tematyka bezpieczeństwa jest obecnie jednym z priorytetów. To dobry wybór nie tylko dla tych, którzy wiążą swoją przyszłość z służbami mundurowymi. Po studiach można zostać ekspertem od ochrony informacji niejawnych czy zarządzania sytuacjami kryzysowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *