Pozostałe kategorie

Akcesoria na wypad w góry

Góry niezależnie od wysokości nad poziomem morza, to jedne z najbardziej obieranych kursów nie tylko wakacyjnych ale i całorocznych. Jednakże bez odpowiedniego ekwipunku, wycieczki po górach mogą nie skończyć się za dobrze a nawet więcej, mogą zagrażać naszemu życiu lub zdrowiu. Warto dowiedzieć się jakie akcesoria na wypad w góry powinien mieć przy sobie każdy turysta, by wycieczka nie skończyła się fiaskiem.

1.Buty
powinny być wygodne i zapewniać komfort dla całego ciała ale przede wszystkim nóg. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na wysokość cholewek i twardość podeszwy.

2.Plecak trekkingowy
nie może być za duży. Więcej wolnego miejsca oznacza dodanie sobie większego ciężaru, co nie będzie raczej korzystnie wpływało na nasz kręgosłup. Podczas zakupu musimy zwrócić uwagę na to, czy plecak posiada pas biodrowy, który odciąża nasze ramiona.

3.Woda
najważniejsza podstawa. Przy wysokich temperaturach, nasz metabolizm przyśpiesza co tym samym powoduje wzmożone pragnienie a jak wiadomo, niedostarczenie odpowiedniej ilości wody naszemu organizmowi grozi odwodnieniem.

4.Latarka czołówka
jest bardzo ważna. Wiadomo, że nie wszystkie górskie wycieczki idą zgodnie z planem i może okazać się, że noc w górach będzie konieczna, wtedy taka mała latarka zakładana na głowę okaże się zbawieniem dla całej grupy.

5.Apteczka
zaraz po wodzie kolejna podstawowa rzecz która powinna znaleźć się w plecaku. W apteczce powinny znajdować się bandaże, leki przeciwbólowe i plastry na ewentualne otarcia.

6.Kurtka
najlepsza to taka, która oddycha, jest wodoszczelna i ciepła. Zależy to oczywiście o jakiej porze roku chcemy wybrać się w góry. Podczas zakupu kurtki, zwróćcie uwagę na to, była lekka, ponieważ nie będzie zajmować zbyt wiele miejsca w plecaku.

7.Mapa
Powinna zawierać te szlaki, w które chcemy się udać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *